Finał Nafta Chess League 2025/26
 
Podczas Drzwi Otwartych szkoły odbył się finał szkolnej ligi szachowej Nafta Chess League. W rozgrywkach wzięło udział ośmiu najlepszych szachistów szkoły , wyłonionych na podstawie rozgrywek ligowych online prowadzonych od września 2025 do marca 2026 roku.
 
Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund.
 
Zwycięzcą turnieju został Aleksander Dziubek (1b), drugie miejsce zajął Szymon Pogorzelski (3b), a trzecie Mateusz Szwemin (1b).
Pozostałe miejsca zajęli: Yehor Zhynzher (4b), Hubert Cierpicki (3f), Hubert Kucznier (1b), Radosław Kowalski (1a), Marceli Śmigielski (1b).
 
Szachy odgrywają ważną rolę w rozwijaniu logicznego myślenia, koncentracji oraz umiejętności strategicznego planowania, dlatego ich obecność w życiu szkoły stanowi cenną wartość edukacyjną.
 
Jarosław Lemanowicz, opiekun Nafta Chess League
......
 
Z dumą informujemy, że Kewin Mrowca uczeń klasy 4ch o profilu matematyczno-chemicznym w II LO w Pile zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu wiedzy z matematyki „inPUT” organizowanego przez Fundację na rzecz rozwoju Politechniki Poznańskiej oraz Politechnikę Poznańską.
 
Gratulujemy Kewinowi i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 18 kwietnia 2026 roku w Poznaniu.
 
Konkurs jest skierowany głównie do maturzystów, a główną nagrodą jest indeks na wybrany kierunek.
 
Opiekun: Alicja Kosińska, nauczyciel matematyki
......
XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE 2026 już za nami! Trzynastego marca 18 miłośników języka angielskiego zmierzyło się z arkuszem konkursowym składającym się z kilkudziesięciu pytań zamkniętych. 
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki:) 
Justyna Bohatkiewicz, nauczyciel języka angielskiego
......
 
Uczniowie naszej szkoły wystąpili w Finale Rejonu Pilskiego w Piłce Siatkowej. W rywalizacji brało udział 6 reprezentacji, Mistrzów Powiatu.
Drużyny rywalizowały w dwóch grupach a następnie zwycięzcy grup zmierzyli się w meczu o pierwsze miejsce a drudzy o trzecie.
Nasza drużyna w meczu o pierwsze miejsce ulega LOMS zajmując ostatecznie drugie miejsce, lecz losy ważyły się do końca.
 
Edward Klimiuk, nauczyciel wychowania fizycznego
......
 
Miło nam poinformować, że uczennica klasy czwartej, matematyczno-chemicznej Hanna Pilarska zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego inPUT- chemia.
Finał odbędzie się 11 kwietnia w Poznaniu.
 
Haniu serdecznie gratulujemy.
 
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......
MAMY REPREZENTACJĘ UCZNIÓW NA ETAP REGIONALNY W TURBOLANDESKUNDE - AUSTRIA!!!
 
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie: Laura Trojanowska, Ewa Kastner i Filip Szałek z klasy 3f zwyciężyli dnia 8 marca 2026 roku w szkolnym etapie XI edycji ogólnopolskiego konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO – AUSTRIA i tym samym zakwalifikowali się do etapu regionalnego tego konkursu, który odbędzie się dnia 17 kwietnia 2026 roku w Poznaniu. Serdecznie Wam gratuluję i życzę wytrwałości w kolejnych przygotowaniach.
 
Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, który składał się ze 100 pytań, które dotyczyły Austrii. Pytania dotyczyły historii, geografii, kultury, języka, kuchni austriackiej, literatury, sztuki, sportu, polityki.
 
Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.
 
Podczas konkursu realizowane są następujące cele:
· rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi,
· propagowanie wychowania proeuropejskiego,
· rozbudzanie otwartości na inne kultury,
· krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów,
· doskonalenie umiejętności i wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy,
· rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi,
· doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie,
· przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego,
· przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach.
 
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM z całego serca gratuluję, a drużynie z klasy 3f życzę powodzenia i sukcesów podczas drugiego etapu Turbo.
Trzymam za Was kciuki!!!
 
Opiekun konkursu – nauczyciel języka niemieckiego:
Aleksandra Gondek-Sujka
......
10 marca 2026 r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły wykazali się dużymi umiejętnościami gry w piłkę siatkową.
 
W rozegranych w hali MOSiR Mistrzostwach Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej pokonali wszystkich pretendentów i zdobyli złoty medal.
 
Klasyfikacja końcowa
I miejsce II LO
II miejsce ZSE hub
III miejsce CK Nauka
 
W zawodach wzięli udział: Fręśko Tomasz, Kaczanowicz Sylwester, Gaj Kajetan, Marczyk Marcel, Nazar Mateusz, Kwiatkowski Mikołaj, Ciołek Marcin, Martenka Aleksander, Tomaszewski Mikołaj, Bańka Sergiusz, Świerczyński Jan, Wantusiak Jan.
 
Gratulujemy osiągnięcia
Edward Klimiuk, nauczyciel wychowania fizycznego
......
 
Z nieskrywaną dumą informujemy, że Stanisław Arendt, Bartosz Rydellek oraz Kacper Artymowicz, uczniowie klasy IVB o profilu matematyczno-fizycznym w II L.O. w Pile, zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu fizycznego "inPUT".
 
To efekt ogromnej i systematycznej pracy uczniów w zakresie zagadnień związanych z fizyką. Opiekunem dydaktycznym uczniów jest mgr inż. Andrzej Mejłun.
 
Finał konkursu odbędzie się 28 marca 2026r. w Poznaniu w siedzibie Politechniki Poznańskiej na wydziale fizyki technicznej.
......
Bardzo dobry (a nawet smaczny!) dzień naszych debatantów.
 
Dziś nasza drużyna debatancka w składzie:
Tymoteusz Galanty 2c
Marta Baranowska 2c
Antoni Babij 2b
Alicja Juszczak 2c
zaprezentowała swoje umiejętności w Pucharze Wielkopolski Debat Oksfordzkich, rozegranym na UAM w Pile.
 
Emocje były ogromne, satysfakcja również - zwłaszcza że drużyna zakończyła rywalizację, plasując się na 2. miejscu w grupie. Dla trojga debatantów był to debiut, ale jakość argumentacji, płynność wypowiedzi i panowanie nad stresem były na profesjonalnym poziomie
 
Powodzenia na kolejnym turnieju!
 
Beata Bednarska, nauczyciel religii
......
 

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczennica klasy czwartej Miriam Skowyra przeszła do Finału XXX Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks" Politechniki Gdańskiej. Finał odbędzie się 28 marca na Politechnice Gdańskiej. Laureaci i laureatki konkursu uzyskują prawo studiowania na Wydziale Chemicznym, na dowolnie wybranym kierunku.

Serdecznie Gratulujemy.
 
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......

Głosuj na naszą szkołę!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim plebiscycie PONADPODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2026!

To wyjątkowy konkurs, który wyróżnia szkoły ponadpodstawowe cechujące się wysokim poziomem nauczania, zaangażowaniem kadry oraz przyjazną atmosferą.

Rywalizacja odbywa się zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i w miastach wojewódzkich.

Trzy szkoły z najlepszym wynikiem w każdym województwie oraz w skali kraju otrzymają prestiżowy tytuł oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

Głosowanie trwa od 6 marca do 10 kwietnia 2026 roku! Wyniki 13 kwietnia!

Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos i okazane wsparcie!

Głosowanie dostępne pod adresem::
......