Serdecznie gratulujemy
Krystianowi Prokopowiczowi,
Szymonowi Grelińskiemu i
Dominikowi Demskiemu za zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik

Brawo chłopaki.
Opiekun: Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......

Sukces naszej uczennicy w 22 Biegu ulicą Piotrkowską na 10km!

Z ogromną radością informujemy, że
Katarzyna Bartosik
z klasy 3b zajęła
3. miejsce 
w ogólnopolskim biegu ulicą Piotrkowską w kategorii wiekowej 16–19 lat!
Dystans który pokonała to 10km, a wynik który zapewnił jej podium wyniósł 00.51.17. Tym samym poprawiła swój zeszłoroczny czas o ponad 3 minuty.
To
wspaniałe osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy, determinacji i sportowej pasji. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych startów!
Nasza uczennica
Kinga Miętkiewicz
uczestniczyła w etapie ogólnopolskim jako finalistka w 29 edycji
Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. Kinga może nie stanęła na podium, ale z etapu pisemnego uzyskała bardzo wysoki wynik 80%. Jesteśmy bardzo dumni :)

Opiekun: Aleksandra Bryła, nauczyciel religii
......
III miejsce

w finale ! BRAWO dla uczniów klasy
3c!
Dnia 6 czerwca 2025 r. W Nowym Dworze w Goszycach odbył się finał ogólnopolski konkursu z cyklu Ziemianie polscy w XX wieku, pt. „Działalność ziemiaństwa w okresie międzywojennym – Trzeba ujrzeć i zdobyć swoje miejsce...” , w którym dwa zespoły z naszej szkoły zdobyły III miejsce ex aequo w kategorii prace multimedialne – są to:
Iga Barańska,
Alicja Krawczyk,
Martyna Szpot,
Julia Thomas
W tym etapie uczniowie prezentowali swoje prace, odpowiadając na pytania jury. Organizatorami konkursu są IPN w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, Fundacja im. Zofii i Jana Włodków oraz Biblioteka Raczyńskich.

W całym konkursie wzięli udział uczniowie z 80 szkół.
Oprócz zmagań konkursowych był również czas na zwiedzane zabytków Krakowa oraz podziwianie dzieł polskich malarzy z XIX wieku.
Opiekun: Iwona Narożny, nauczyciel historii
......

W sobotę 31 maja 2025 roku Zespół Szkół im. Stanisława Staszica po raz pierwszy pełnił funkcje centrum egzaminacyjnego. Dzięki współpracy z
British Council Polska, stowarzyszenia zajmującego się promocją angielskiej kultury i języka na świecie, w naszej szkole odbyły się
międzynarodowe egzaminy Cambridge English: First for Schools (FCE) , Advanced (CAE). Uczniowie naszej szkoły , szkół lokalnych oraz dorośli przystąpili do egzaminu pisemnego oraz ustnego.

Gratulujemy wszechstronnego przygotowania. Emocje towarzyszyły do samego końca. Niestety na wyniki poczekamy około 6 tygodni. Trzymamy kciuki!
Monika Filoda, nauczyciel języka angielskiego
......
gratulujemy...

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2025

W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły (18 w kategorii Junior i 7 w kategorii Student).
W tym roku w kategorii Junior bardzo dobry wynik uzyskał
Kryspin Kilan z klasy 2b, natomiast wyróżnienia otrzymali
Igor Gurda z klasy 2ch oraz
Krystian Prokopowicz,
Jan Świerczyński,
Szymon Lewandowski i
Wojciech Radka – wszyscy z klasy 1b.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, Kryspinowi oraz wyróżnionym gratulujemy sukcesu i zapraszamy już za rok. Kolejna edycja odbędzie się w marcu 2026 roku.
Alicja Kosińska, szkolny koordynator konkursu
......
świętujemy zwycięstwo... 🥰
Uczniowie z naszej szkoły odnieśli kolejny sukces. Z dumą dzielimy się fantastyczną informacją. Nasza reprezentacja pływacka zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowych Zawodach Pływackich, które odbyły się 26.05.2025r.🏆🏊🏻♀️
Naszą szkołę reprezentowali:
💜Karolina Gruszczyńska, 💜Ewa Kastner, 💜Natalia Koman, 💜Aleksander Kranc, 💜Julian Lewandowski, 💜Szymon Matynia, 💜Iga Mays, 💜Julia Musiał, 💜Mateusz Nazar, 💜Bartosz Stawski, 💜Agata Szlezak, 💜Olga Szlezak, 💜Julia Thomas, 💜Jan Wantusiak
Podium w danej kategorii wywalczyli:
Styl klasyczny-Kobiet:
🥈Karolina Gruszczyńska
🥉Iga Mays
Styl klasyczny-Mężczyzn:
🥈Bartosz Stawski
Styl grzbietowy-Mężczyzn:
🥇Bartosz Stawski
Styl dowolny-Kobiet:
🥉Agata Szlezak
Styl dowolny-Mężczyzn:
🥈Szymon Matynia
🥉Bartosz Stawski
Nasza szkoła w sztafetach uplasowała się na 2 miejscu.🥈
Najlepszym zawodnikiem okazał się:
🏆Bartosz Stawski🏆
Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!!
Renata Zahorska, nauczyciel wychowania fizycznego
"Z miłości do biznesu" to produkcja uczennic i ucznia klasy 2B: 💜Martyna Granops, 💜Martyna Bratkowska, 💜Natalia Koman, 💜Xavier Bogdanowicz.
Przedsiębiorcze Nastolatki to ogólnopolski konkurs, na potrzeby którego powstał bardzo ciekawy filmik, a uczniowie wcielili się w rolę scenarzystów, reżyserów, producentów, aktorów itd. żeby opowiedzieć swoją historię:
"Przedsiębiorczość to nie tylko stanie za ladą i sprzedawanie gotowych produktów, a przede wszystkim pomysły na ich dobre wypromowanie. Zdaje sobie z tego sprawę Ricardo Alejandro González, który – wraz z dziewczyną – z podupadającego szkolnego sklepiku robi skromną, lecz przynoszącą zyski działalność. Oto romantyczna historia przyjaźni, uczniowskich rozterek i zdobywania klientów w dobie masowej sprzedaży samoobsługowej."
Łukasz Kuliński, nauczyciel biznesu i zarządzania
świętujemy sukces...

15 maja braliśmy udział w 7 Akademickiej Wiosennej Mili, której organizatorem była Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.
Serdecznie gratulujemy

Natalia Żentkowska, nauczyciel wychowania fizycznego
......
Zadaniem obu zespołów było przygotowanie prac w formie multimedialnej na podstawie dostępnej literatury, wywiadów ze świadkami historii oraz materiałów źródłowych.
Przed laureatami kolejny etap konkursu - zaprezentowanie swoich prac w Krakowie, gdzie odbędzie się finał ogólnopolski konkursu.
GRATULACJE! POWODZENIA W KRAKOWIE!
Iwona Narożny, nauczyciel historii
......
Z wielką przyjemnością informujemy, że...

Szymon Greliński uczeń klasy pierwszej o profilu matematyczno- chemicznym został
finalistą
XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza.
Wojciech Radka, również uczeń klasy pierwszej o profilu matematyczno- chemicznym był natomiast uczestnikiem finału. Warto zauważyć że z całej Polski do finału dostało się zaledwie 33 uczniów głównie z klas trzecich i czwartych. To ogromny sukces uczniów.

Serdecznie gratulujemy.
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......
świętujemy sukces...

W czwartek 15 maja w warunkach pogodowych przypominających jesień rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Plażowej Szkół Ponadpodstawowych Dziewcząt i Chłopców. Pogoda jednak nie wpłynęła na dobrą postawę reprezentujących naszą szkołę uczniów.
Wśród dziewcząt
Basia Przewoźniak,
Maja Przeradza,
Agata Kita
wywalczyły srebrny medal, natomiast
Jan Wantusiak,
Mikołaj Tomaszewski
wygrali rywalizację zdobywając złote medale i awans do finału rejonu, który odbędzie się 20 maja.
Gratulujemy wyników

Edward Klimiuk, nauczyciel wychowania fizycznego
......
gratulujemy sukcesu...

Dnia 14 marca 2025 odbyła się XXIV edycja
Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE 
. Wzięło w niej udział blisko 5,7 tysięcy uczestników [w tym 2 297 uczniów ze szkół ponadpodstawowych], wyłoniono 83 laureatów.
W naszej szkole najwyższe wyniki osiągnęli:
Bartłomiej Łaszczyk z 2b - 1 miejsce w województwie
Antoni Babij z 1b - 1 miejsce w województwie
Aleksandra Lisiewicz z 1e - 2 miejsce w województwie
Na wyróżnienie zasłużyli również
Xavier Bogdanowicz z 2b, który zajął 5 miejsce w oraz
Martyna Bratkowska z 2b, która zajęła miejsce 9 w województwie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)
Zespół Języków Obcych
Justyna Bohatkiweicz, Monika Filoda, nauczyciele języka angielskiego
......
Matematyczne sukcesy klasy 4b
🏆Maksymilian Grela został laureatem III stopnia XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH w roku akademickim 2024/2025, uzyskując tym samym indeks na dowolnym kierunku w tej uczelni.
🏆Ryszard Dzidziul, 🏆Wojciech Mikołajewski, 🏆Michał Szymczak oraz 🏆Mikołaj Ściubeł zostali finalistami konkursu wiedzy z matematyki "inPUT" organizowanego przez Fundację na rzecz rozwoju Politechniki Poznańskiej oraz Instytut Matematyki Politechniki Poznańskiej.
🏆Maksymilian Grela oraz 🏆Wojciech Mikołajewski wygrali kolejną edycję konkursu powiatowego "Liczymy zawodowo".
Borys Dzidziul, nauczyciel matematyki
jesteśmy dumni...🥰
Olimpiada Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej 2025 🌳🌲🌳
W dniu 10 kwietnia 2025 r. w Bydgoszczy odbył się III etap (centralny) tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej organizowanej przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy .
🌳🌲🌳 O godzinie 13:00 rozpoczęła się oficjalna część Olimpiady, którą poprowadziła Pani dr Magdalena Trojankiewicz, podczas której ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody zwycięzcom i laureatom.
Nasza szkołę reprezentowała 💚Klaudia Biesek💚 z klasy 4d i uzyskała tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej.
Opiekun: Danuta Zaremba, nauczyciel biologii
......
#biologiawNafcie
#iloveNafta
#i❤Nafta